• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Zakończyły się prace geodezyjne związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków

Wojkowice 10 Stycznia 2022

Starosta Będziński informuje, że zakończyły się prace geodezyjne związane z kompleksową modernizacją ewidencji gruntów i budynków na obszarze całego powiatu będzińskiego, w tym Gminy Wojkowice.

W ramach prowadzonych prac m.in. zaktualizowano użytki gruntowe. W oparciu o przepisy geodezyjne, do użytku „B” określanego w ewidencji gruntów i budynków jako tereny mieszkaniowe zaliczono m.in. podwórza, dojazdy, przejścia, ogrodzenia, trawniki, rabaty.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że w terminie 30 dni od dnia publikacji ogłoszeń Starosty Będzińskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, przepisy dają możliwość zgłoszenia zarzutów do stanu ujawnionego w operacie opisowo - kartograficznym w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Należy dodać, iż zmiany geodezyjne będą miały wpływ na zmianę wysokości podatku od nieruchomości.

W przypadku gdy podatnik nie wnosi żadnych zastrzeżeń, musi do organu podatkowego (Burmistrz Miasta Wojkowice) złożyć druki informacji podatkowych i deklaracji.

Więcej szczegółów znajduje się w poniżej wskazanym linku oraz w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Będzinie.

https://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/4882-zakonczyly-sie-prace-geodezyjne-zwiazane-z-modernizacja-ewidencji-gruntow-i-budynkow

do góry
top_baner