• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Spis próbny w Wojkowicach

Wojkowice 31 Marca 2020

Pomimo trudnej sytuacji, statystyka publiczna realizuje zadania istotne dla funkcjonowania państwa polskiego.

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. na terytorium Polski zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Liczymy się dla Polski

Spis ludności to największe przedsięwzięcie statystyczne i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.

 

W dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. w 16. gminach w Polsce, po jednej w każdym województwie, prowadzony jest SPIS PRÓBNY - „próba generalna”  przed  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań  2021.

Województwo śląskie reprezentuje nasze miasto Wojkowice

Spisem objęte są osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami oraz mieszkania, budynki i zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

W jaki sposób przeprowadza się spis próbny?

Aby zagwarantować respondentom bezpieczeństwo (i nie narażać ich zdrowia) założono, że drugi spis próbny zostanie przeprowadzony wyłącznie w oparciu o samospis internetowy i wywiad telefoniczny, co oznacza, że żaden pracownik statystyki publicznej nie odwiedzi Państwa mieszkania.

Aby wziąć udział w spisie próbnym nie trzeba wychodzić z domu. Można skorzystać z aplikacji spisowej dostępnej od 1 kwietnia br. pod adresem spis.gov.pl. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera oraz urządzenia mobilnego, mającego połączenie z Internetem.
Jeśli ktoś nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, będzie można skontaktować się z naszym rachmistrzem na infolinii pod numerem 22 279 99 99 wew. 8.

Spiszmy się wszyscy przez Internet!  Bądźmy najsprawniej spisaną gminą w Polsce!

Wszystkie zebrane od respondentów dane są objęte tajemnicą statystyczną. Zapewniamy, że będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.

Pytania dotyczące spisu można kierować na infolinię: 22 279 99 99 wew. 8.

Spis próbny to ważny sprawdzian przed wyjątkowym, ogólnopolskim wydarzeniem organizowanym raz na 10 lat! Zdajmy go na piątkę!

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/spisy-probne/drugi-spis-probny.cshtml

Wojkowice – wybrane dane statystyczne: https://katowice.stat.gov.pl/aktualnosci/spis-probny-przed-nsp-2021-w-wojkowicach,222,1.html

do góry
top_baner