• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

„Usta milczą, dusza śpiewa..” - Koncert Walentynkowy

Wojkowice 27 Stycznia 2020

Dzień Zakochanych coraz bliżej, warto więc dobrze go zaplanować aby spędzić ten czas w miłej atmosferze. A najlepiej w muzycznym klimacie, który wprowadzi nas w romantyczny nastrój. Wszystko to znajdziecie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, który z okazji Walentynek zaprasza na Koncert pod pięknym hasłem - „Usta milczą, dusza śpiewa”. Na scenie MOK-u wystąpią profesjonaliści, którzy oczarują nas swoim wokalem. Koncert odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.30. Bilety na koncert w cenie 20 zł będą dostępne w kasie MOK-u oraz online na https://www.mokwojkowice.pl/bilety/

Walentynki stały się w Polsce bardzo popularnym świętem, sprawiają że ten jeden dzień w roku wypada spędzić wyjątkowo, w niecodzienny sposób. Skąd wywodzi się ta tradycja? Tutaj jest wiele tropów, które prowadzą nas aż do starożytności, zwłaszcza do Rzymu skąd przecież pochodzą tak bardzo kojarzone symbole miłości jak Eros, Kupidyn czy Amor. Walentynki mają oczywiście własnego patrona, św. Walentego i to z nim w wielu miastach Polski związane są obchody tego dnia. Jednak przede wszystkim warto wraz z ukochaną osobą lub w gronie przyjaciół spędzić Walentynki w sposób oryginalny.

Koncert „Usta milczą, dusza śpiewa..” pozwoli nam poczuć magię święta zakochanych. W programie wydarzenia znajdą się najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek. Na scenie wystąpią: Paulina Dziedzic – mezzosopran, Michał Dziedzic – tenor, Joanna Steczek – fortepian oraz Wielopokoleniowy Chór Kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Artyści, którzy pojawią się na scenie mają na swoim koncie wiele sukcesów – Paulina Dziedzic, mieszkanka Wojkowic, skończyła studia z edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Otrzymała wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA” w Katowicach (2015) oraz nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Gdańska na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (2019). Natomiast Michał Dziedzic skończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie śpiewu ks. dr hab. Pawła Sobierajskiego i jest laureatem licznych konkursów wokalnych o randze ogólnopolskiej. Swój warsztat kształcił u światowej sławy śpiewaków i pedagogów. Jest także solistą Teatru Muzycznego Arte Creatura. W lutym tego roku będzie debiutował w roli Pappacody w operetce „Noc w Wenecji” J.Straussa. Joanna Steczek, która zagra na fortepianie, również jest  absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie pracuje jako wykładowca. Współpracuje z wieloma wybitnymi śpiewakami, a jako pianista kameralista brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach śpiewu operowego. Współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice, „Camerata Silesia” a także NOSPR-em czy Filharmonią Śląską. 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

do góry
top_baner