• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

„Święto żółtego żonkila” w Wojkowicach. Ustanowiony nowy rekord zbiórki!

Wojkowice 27 Kwietnia 2022

Już od kilkunastu lat mieszkańcy naszego miasta biorą udział w dwudniowej akcji „Hospicjum to też życie”,  będącej częścią Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Tegoroczna, XII edycja Wielkiej Kwesty Żonkilowej, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta, miała również bardziej symboliczny wymiar, ponieważ odbyła się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Żonkilowi wolontariusze zbierali pieniądze na jeden z najbardziej szlachetnych celów - pomoc ludziom dotkniętych chorobą nowotworową. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorami charytatywnego weekendu byli wolontariusze naszej szkoły pracujący w Centrum Wolontariatu prowadzonym przez Lidię Musiał oraz Urząd Miasta w Wojkowicach i Fundację Onkologiczną Pro Salute w Będzinie, która była beneficjentem zebranych funduszy.

Jak zawsze uroczysta inauguracja zbiórki z udziałem zaproszonych gości, odbyła się przed Urzędem Miasta w Wojkowicach. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe powiatu, przedstawiciele Fundacji Pro Salute oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta, MOK, MBP, MOPS, przedstawiciele organizacji senioralnych działających w naszym mieście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Za wsparcie i pomoc w drugim dniu kwesty przy kościołach ogromne podziękowania należą się księżom wojkowickich parafii - ks. Prałatowi dr Ryszardowi Adriankowi z Parafii Św. Antoniego Padewskiego w Wojkowicach i ks. Rafałowi Madejowi z Parafii NMP w Wojkowicach - Żychcicach.

Tegoroczna zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem!

W czasie dwudniowej akcji charytatywnej, nasi żonkilowi wolontariusze zebrali 5190,36 zł !!!

Mając na uwadze liczbę mieszkańców naszego miasta (około 8500) jest to rekordowa kwota!!!

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom miasta Wojkowice, którzy tak chętnie wsparli akcję. W organizacji takich akcji najbardziej cieszy i wzrusza bezinteresowność, zaangażowanie i zrozumienie problemu jakim jest wsparcie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

                                                                                                                  Lidia Musiał

 

do góry
top_baner