• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Program „Czyste Powietrze” - część 2

Wojkowice 26 Listopada 2020

21 października 2020 r.  rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części Programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację - nawet do 37 tys. zł - na wymianę "kopciucha" i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę.

Zadanie to w Gminie Wojkowice realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojkowicach.

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do WFOŚiGW, powinna uzyskać, do dnia złożenia wniosku, od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (zgodnie z miejscem zamieszkania) zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego. W Gminie Wojkowice, takie zaświadczenie będzie wydawał upoważniony przez Burmistrza Miasta - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojkowicach, przy ul. Jana III Sobieskiego 125 

Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Części 2 Programu jest uwarunkowane posiadaniem ww. zaświadczenia.

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do WFOŚiGW, powinna uzyskać, do dnia złożenia wniosku,  (zgodnie z miejscem zamieszkania) zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

Obowiązek wydania zaświadczenia wynika z art. 411 ust. 10g ustawy - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.). Wzór żądania wydania zaświadczenia oraz wzór zaświadczenia określa Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia Dz. Ust. 2020 r. poz. 1713.

Wnioski można pobrać w siedzibie MOPS Wojkowice.

Więcej informacji na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach https://www.wfosigw.katowice.pl/program-czyste-powietrze.html 

oraz na stronie internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/

Ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza” nr telefonu: 22 340 40 80

Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Z infolinii można skorzystać zarówno przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu.

Aby uzyskać informację o statusie swojego wniosku lub umowy należy skontaktować się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

do góry
top_baner