• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Podsumowanie projektu “Laboratorium Innowacji Kulturalnych”

Wojkowice 2 Listopada 2020

29 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu “Laboratorium Innowacji Kulturalnych” realizowanego przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach i gminą Wojkowice  w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura. W podsumowaniu udział wzięli: Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Marek Skrobek – Skarbnik Miasta Wojkowice oraz Maciej Klimek – Radny Rady Miasta Wojkowice(koordynator i autor projektu).

Podczas spotkania nagrodzeni zostali laureaci dwóch konkursów:

„Pomysł na Innowacje” – Ideą konkursu było pokazanie innowacyjności w pomysłach na działania kulturalne. Chodziło o pokazanie czegoś – niekonwencjonalnie, o przedstawienie nowych zastosowań działań powszednich i własną, oryginalną interpretację codziennych zachowań kulturalnych.

Nagrodzeni zostali: Lena Saja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach oraz Anna Hetmańczyk i Julia Cicha z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

„Pokaż co zmienić w Twoim społecznym otoczeniu” – Ideą konkursu było kształcenie umiejętności posługiwania się komunikacją niewerbalną oraz budowanie poczucia społecznej odpowiedzialności za miejsce zamieszkania. Nagrodzeni zostali: Oskar Kacuga i Jakub Gawron ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach oraz Anna Herdzin z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Głównym celem realizacji projektu Laboratorium Innowacji Kulturalnych było określenie przez uczestników nowej formuły funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, jako instytucji kreującej swoją działalność w oparciu o dialog ze społecznością lokalną. Ponadto uczestnicy poznawali techniki animacji społecznej służące zwiększeniu zaangażowania dzieci i młodzieży z terenu Wojkowic na rzecz tworzenia poczucia przynależności do danego miejsca i grupy. Laboratorium Innowacji Kulturalnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach stworzyło przestrzeń, w której można eksperymentować, zmieniać, konsultować -miejsce, w którym młodzież będzie mogła czerpać inspiracje i wzmocnić się w kreatywnym i przedsiębiorczym podejściu do działań na rzecz kultury, edukacji i społeczności lokalnej.

Film z zakończenia: https://www.youtube.com/watch?v=0qyFSwFrU0Y&feature=emb_title

do góry
top_baner