• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Obchody Dnia Ziemi w przedszkolu im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach

Wojkowice 26 Kwietnia 2021

W ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci w naszym przedszkolu wysłuchały wiersza "Chora Planetka" Magdaleny Tokarczyk. Czytaniu wiersza towarzyszył pokaz kolorowych ilustracji. Dzieci obejrzały także krótki film pt. "Dzień Ziemi", w którym wypowiadały się przerażone zwierzątka. Zorganizowano zabawy matematyczne z nakrętkami, podczas których dzieci segregowały nakrętki, utrwalały kolory, przeliczały je, współpracując ze sobą. Wykorzystaliśmy nakrętki również do ćwiczeń kształtujących równowagę.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, Skrzaty z oddziału na ul. Źralkow postanowiły zbudować rakietę i wybrać się w podróż, która umożliwiła im spojrzenie na naszą planetę z kosmosu. Ptaszki natomiast zorganizowały "burzę mózgów" i zastanawiały się dlaczego w ogóle obchodzimy dzień Ziemi.
 
Smerfy rozmawiały o wynalazkach, które mają niekorzystny wpływ na środowisko. Swoje pomysły i spostrzeżenia przedstawiły na plakatach, które wyeksponowano w sali.
 
Ufoludki badały czystość wody, a także samodzielnie wykonały małą oczyszczalnię, co uwiecznione zostało na rysunkach dzieci. Była także "burza mózgów" - w jaki sposób my możemy oszczędzać wodę. Dzieci wymieniały wiele działań proekologicznych.

Tekst: Martyna Boruc

do góry
top_baner