• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

MOK: Czas na podsumowania – Wakacje w mieście

Wojkowice 3 Sierpnia 2020

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach jak co roku zaproponował najmłodszym mieszkańcom miasta twórcze i kreatywne sposoby na spędzanie wolnego czasu. I chociaż w czasach pandemii i niepokoju o zdrowie zorganizowanie takich zajęć było nie lada wyzwaniem, to udało nam się dwa razy w tygodniu spotykać w niewielkim gronie podczas warsztatów plastycznych oraz zajęć z robotyki. W każdą lipcową środę oraz piątek dzieci uczyły się poprzez zabawę podstaw robotyki, a także malowały, rysowały i tworzyły małe dzieła sztuki podczas plastycznych zabaw.

Środy w MOK-u na czas wakacji zostały zarezerwowane dla warsztatów plastycznych, które gdy pogoda zaczęła dopisywać odbywały się nawet w plenerze. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi artyści malując na dworze przy sztalugach, obserwując przyrodę i inspirując się nią w swoich pracach. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy przenosili się w różne rejony Polski, krainy geograficzne i najbliższe okolice – bo to one właśnie zachęcały małych artystów do działania. W ten sposób chociaż przez moment poczuliśmy morska bryzę, trud górskich wędrówek i zapach lasu. Uczestnicy na pamiątkę aktywnego udziału w zajęciach otrzymywali po każdym spotkaniu dyplomy oraz różne niespodzianki.

Piątki natomiast zostały zarezerwowane dla miłośników gier, klocków lego i programowania. W tych zajęciach uczestniczyli głównie chłopcy, ale również dziewczyny mogły rozwinąć swoje zainteresowania. Robotyka okazała się niesamowicie wciągająca, łącząc zabawę z edukacją, przygotowywała dzieci do wyzwań współczesnej technologii. Warsztaty za każdym razem miały inny charakter – na początku dzieci tworzyły z klocków lego roboty, które następnie ożywiały przy pomocy odpowiedniego programu. Największą popularnością cieszył się jednak Minecraft, czyli znana gra komputerowa, umożliwiająca projektowanie całego świata, po którym poruszają się gracze.

Wakacje z MOK-iem możemy więc uznać za udane i mieć nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w większym gronie.

do góry
top_baner