• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Innowacyjna animacja społeczna i edukacja kulturalna

Wojkowice 5 Października 2020

2 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się szkolenie „Innowacyjna animacja społeczna i edukacja kulturalna” w ramach projektu Laboratorium Innowacji Kulturalnych realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura. Szkolenie rozpoczęła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Barbara Pawlak, następnie głos zabrał koordynator projektu Pan Maciej Klimek, na szkolenie przybyła również Pani Katarzyna Kleczko z Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Szkolenie prowadziła Pani doktor Jolanta Klimczak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – doktor Jolanta Klimczak zajmuje się socjologią kultury, gender studies, komunikowaniem masowym i animacją społeczną. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz uczestniczką międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach.

Głównym celem szkolenia było określenie przez uczestników nowej formuły funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, jako instytucji kreującej swoją działalność w oparciu o dialog ze społecznością lokalną. Ponadto uczestnicy poznawali techniki animacji społecznej służące zwiększeniu zaangażowania dzieci i młodzieży z terenu Wojkowic na rzecz tworzenia poczucia przynależności do danego miejsca i grupy.

Laboratorium Innowacji Kulturalnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach tworzy przestrzeń, w której można eksperymentować, zmieniać, konsultować -miejsce, w którym młodzież będzie mogła czerpać inspiracje i wzmocnić się w kreatywnym i przedsiębiorczym podejściu do działań na rzecz kultury, edukacji i społeczności lokalnej.

do góry
top_baner