• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Hamlet we wsi Komorne Głuche

Wojkowice 23 Kwietnia 2020

Premiera spektaklu online w wykonaniu Grupy Teatralnej “Agrafka”

Dbając o dostępność kultury online, bez wychodzenia z domu zaplanowaliśmy premierę spektaklu “Hamlet we wsi Komorne Głuche” w wykonaniu Grupy Teatralnej “Agrafka”. Spektakl, z którego wideo będziemy mogli wspólnie obejrzeć odbył się 14 czerwca 2019 roku na naszej scenie. Początkowo nie mieliśmy publikować całego spektaklu i został on nagrany wyłącznie dla naszej grupy teatralnej, jednak w związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy się nim podzielić.

Premiera odbędzie się w sobotę (25.04.2020r.) o godzinie 19.00 na naszym kanale na YouTube. Link do filmu znajduje się poniżej. Zapraszamy wszystkich “głodnych” wojkowickiej kultury – tych, którzy spektakl już widzieli i tych którzy jeszcze nie mieli okazji. Mamy nadzieję, że spotkamy się w szerokim gronie i wyobrazimy sobie, że jesteśmy wszyscy razem na naszej sali widowiskowej. Jednocześnie zachęcamy do subskrybowania naszego kanału. Do zobaczenia!

Sztuka Ivo Bresana doczekała się już wielu adaptacji. W Wojkowicach dla „Agrafki” wyreżyserował ją Kamil Katolik i nadał jej lokalny koloryt. Akcja przedstawienia toczy się w latach 60-tych XX wieku we wsi Komorne Głuche. Mamy tutaj typowy klimat PRL-u, gdzie aktyw spółdzielni produkcyjnej postanawia wystawić Hamleta, w wersji przygotowanej przez wiejskiego nauczyciela. W trakcie przygotowań okazuje się jak wiele sztuka ta ma wspólnego z życiem wystawiających ją mieszkańców wsi. Widzimy tu mechanizmy władzy, które nie zmieniają się z upływem lat, systemów i pokoleń. Szuka przekazuje nam również prawdę o tym, jak łatwo uruchomić lawinę zła, a jednocześnie jak trudno nam zaprowadzić społeczną sprawiedliwość.

Wystąpili: Danuta Furgas, Zofia Karlińska, Zofia Gajdzik, Elżbieta Krutow, Maria Matusiak, Teresa Jaskuła, Marianna Pardel, Janina Mosioł, Urszula Mikołajczak, Mateusz Piasny, Justyna Piasny, Wacława Mańska oraz Teresa Krzykawska. Oprawę muzyczną przygotowali Tadeusz Wieczorek i Andrzej Krawczyk. Choreografią zajął się Artur Fredyk. Serdecznie dziękujemy Operze Śląskiej w Bytomiu za wypożyczenie strojów.

Uwaga! W spektaklu pojawia się kilka niecenzuralnych słów!

https://www.youtube.com/watch?v=p4p9HE9eH7A

do góry
top_baner