• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Five O’clock Orchestra przy fontannach

Wojkowice 4 Lipca 2022

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach miał przyjemność wraz z Gminą Wojkowice zorganizować kolejne muzyczne wydarzenie tego lata - już 2 lipca zaprosiliśmy mieszkańców Wojkowic na muzyczną ucztę w jazzowej odsłonie przy miejskich fontannach w centrum miasta. Koncert ten był wyjątkowy z powodu innego ważnego wydarzenia, które miało miejsce właśnie 2 lipca - czyli pierwszych obchodów Święta Metropolii  Górnośląsko-Zagłębiowskiej. GZM ma już 5 lat i w związku z tym na terenie całego regionu zorganizowano aż 94 wydarzenia, w tym 68 mikrowypraw, przygotowanych przez 35 gmin wchodzących w skład GZM. Wojkowice jako jedna z nich, zorganizowały koncert w czterech odsłonach - wystąpił dla nas zespół Five O’clock Orchestra i porwał publiczność jazzową muzyką. Z pewnością ten wieczór pokazał, że Wojkowice potrzebują takich imprez jak najczęściej.

Five O’clock Orchestra jest jednym z czołowych zespołów tradycyjnego jazzu. Założony w 1969, po przerwie reaktywowany w 1999 roku. Muzycy brali udział w wielu jazzowych festiwalach, a także koncertach w kraju i za granicą. Zespół nagrał 4 płyty “Lazy River”, “Bix & Henryk”, “Suitę Nowoorleańską” oraz “Jubilee”. Są aż trzykrotnymi laureatami Złotej Tarki na festiwalu „Old  Jazz Meeting”. W Wojkowicach zespół wystąpił w składzie: Tadeusz Orgielewski - kornet, Jakub Moroń - puzon, śpiew, Marcin Żupański - saksofon, Dominik Ordon - banjo, śpiew, Tomasz Kiepura - bas, Andrzej Wardęga - perkusja, śpiew.

Tym razem pogoda nie pokrzyżowała nam planów i kolejny wieczorek muzyczny mógł odbyć się w plenerze przy miejskich fontannach. Artystów powitał na scenie burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, kierując podziękowania w stronę Metropolii, która była inicjatorem serii wydarzeń w naszym regionie. Publiczność dopisała, klimat był niesamowity - jazz przeniknął do serc zgromadzonych słuchaczy. Każdy mógł się przekonać jak żywa, pełna energii i radości jest to muzyka. A dodatkowo sceneria w pobliżu Parku Miejskiego i odgłosy miasta dopełniły atmosferę tego wieczoru. Dziękujemy za tak kulturalne wrażenia!

Więcej: www.mokwojkowice.pl/five-oclock-orchestra-przy-fontannach

do góry
top_baner