• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Ferie zimowe w Placówce Wsparcia Dziennego Tlen Wojkowice

Wojkowice 8 Lutego 2021

Tegoroczne ferie zimowe dla nas wszystkich były specyficzne, inne oraz bardzo  trudne. Organizacja ferii zimowych w Naszej Palcówce w tym roku nie odbywała się jak co roku stacjonarnie, bowiem w  związku z bieżącymi aktualizacjami w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, możliwa była jedynie organizacja ferii zimowych dla dzieci i młodzieży wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik porozumienia się na odległość. W związku z powyższym do tych celów została utworzona na fanpage'u placówki (www.facebook.com) grupa: Tlen on-line 2021, na która do tej pory wychowawcy prowadzą zajęcia w związku z trwającymi obostrzeniami do dnia 14 lutego 2021 roku.

Każdego dnia wychowawcy kontaktowali  się z podopiecznymi placówki za pośrednictwem Internetu poprzez utworzoną na potrzeby obostrzeń powyższą grupą on-line.

Utworzenie tzw. nowej platformy do realizacji zajęć pozwoliło na codzienne prowadzenie aktywności dla podopiecznych placówki.

Wychowawcy umieszczali na platformie grupy Tlen on-line 2020 dzieciom i młodzieży różne materiały edukacyjne, profilaktyczne oraz rozrywkowe. Poprzez urozmaicone zajęcia on-line dzieci i młodzież  mogły zwiedzać  różne miasta, ciekawe miejsca np.: zamki, kopalnie soli, muzea, zoo - oczywiście były to tzw. „wirtualne spacery”. Podczas zajęć edukacyjnych wychowawcy stawiali głównie na różnego rodzaju ćwiczenia i zadania przede wszystkim z języka polskiego, matematyki oraz  języka angielskiego. Wychowawcy podczas realizacji zajęć proponowali dzieciom i młodzież dużo gier zarówno on-line jak i w formach tradycyjnych, do których wystarczyła jedynie kartka papieru  i długopis - to one najbardziej integrowały dzieci  z resztą rodziny. Ponadto Tlenowicze samodzielnie przygotowywali masę solną oraz ciastolinę. Wykonywali również ogrom prac plastycznych różnymi technikami. Ćwiczenia gimnastyczne, taniec i śpiew również cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród naszych milusińskich. Ważnym elementem zajęć  była również profilaktyka bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz cyberprzemocy.

Pomimo sytuacji związanej z zagrożeniem Covid-19  dokładamy wszelkich starań, aby funkcjonować choć trochę normalnie, aby mieć kontakt z dziećmi i ich rodzicami, a dzięki prowadzeniu zajęć w formie on-line pomóc dzieciom i młodzieży w sposób kreatywny i edukacyjny spędzić czas.

Kochane dzieciaki, serdecznie dziękujemy Wam za udział w zajęciach w czasie ferii zimowych, zachęcamy do kontynuowania aktywności na naszej grupie. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie się i współpracę.

Mamy nadzieję, że już w krótce wszystko wrócimy do normalności, a tym samym my będziemy mogli znów gościć Was wszystkich w naszej placówce.

Teraz musimy zadbać przede wszystkim o zdrowie Wasze, Waszych rodzin i przyjaciół oraz naszego zespołu. 

Wszystkie Nasze poczynania można zobaczyć na www.facebooku.com. Zapraszamy serdecznie na fanpage: Tlen Wojkowice - Placówka Wsparcia Dziennego.

mgr Anna Magner
mgr Izabela Trefon

do góry
top_baner