• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

E-ferie za nami - czas na podsumowanie!

Wojkowice 19 Stycznia 2021

Tegoroczna zimowa akcja dla dzieci, co roku organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach po raz pierwszy w całości odbyła się online. Za pośrednictwem komputerów, smartfonów lub innych urządzeń wyposażonych w monitor z dostępem do internetu każdy mógł w bezpieczny sposób wziąć udział w zaproponowanych przez MOK warsztatach, konkursach i animacjach. Bez względu na pogodę, mróz, śnieg czy deszcz - dzieci twórczo i kreatywnie spędziły dwa tygodnie e-ferii.

Rozpoczęliśmy od ogłoszenia dwóch zimowych konkursów - plastycznego i fotograficznego. Pogoda w końcu dopisała i pod koniec ferii sypnęło śniegiem, w sam raz aby szybko poszukać odpowiedniego kadru z zimową scenerią w tle. Na wyniki cierpliwie czekamy, wkrótce również zobaczymy wszystkie prace, które nadesłały nam dzieci.

W ciągu dwóch tygodni wiele się działo, inspirowaliśmy do tańca, ćwiczeń i działań plastycznych. Odbyły się warsztaty prowadzone przez Ulę Czerkawską, podczas których dzieci poznawały ciekawe sposoby na stworzenie zimowych obrazków, a Bartek Brela poderwał nas z kanap do aktywnego wykorzystania wolnego czasu i nauczył ciekawych układów tanecznych. Kolejny tydzień należał do Bajki Pana Kleksa - od 11 do 15 stycznia, codziennie w godzinach od 9.00 do 13.00 odbywały się przeróżne ciekawe zajęcia. Pojawiały się tematy związane z kosmosem, planetami i odkrywaniem tajemnic nocnego nieba, a także liczne eksperymenty naukowe. Dzieci dowiedziały się jak można wykorzystać drożdże i jakie magiczne właściwości posiadają, obserwowały eksperymenty z ciepłym i zimnym oraz wiele innych. Każdy dzień zaczynał się od porcji ćwiczeń pomagających rozruszać nie tylko szare komórki, a potem już można było przystąpić do działania i razem z animatorami malować, składać papier w technice origami, uczyć się alfabetu morse’a lub brać udział w przeróżnych quizach i zagadkach. Pomocnicy Pana Kleksa oraz sam Ambroży Kleks we własnej osobie przekazali dzieciom dużą dawkę ciekawej i pożytecznej wiedzy. Może właśnie dzięki tym wirtualnym spotkaniom ktoś odkrył nowe pasje i zainteresowania! Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami i świetnie się bawili!

Fotorelacja dostępna na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury. 

do góry
top_baner