• język migowy
 • BIP
 • Programy Uni Europejskiej Logo UE
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt. - Czw.:
  7.00 - 15.00,
  Pt.:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb

Dni otwarte w SP1

Wojkowice 3 Marca 2020

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach należy już do tradycji. W tym roku przyszłych przedszkolaków i uczniów wraz z rodzinami gościliśmy w piątkowe popołudnie, 28 lutego 2020 r.

A wszystko zaczęło się od powitania zebranych przez Panią Dyrektor. Nie mogło być inaczej, to przecież renoma! A potem… niespodzianka…  taniec „Hallelujah” w wykonaniu najmłodszych dziewczynek z oddziału przedszkolnego. Chyba się wszystkim podobało, bo oklaskom nie było końca. Jeszcze piosenka „Popatrzcie na jamniczka”, animacje, aż wreszcie… No właśnie, zupełna nowość  w naszej – Step Fitness! To nasza nauczycielka – pani Agata prowadzi zajęcia dla uczniów. Pełna werwy, zapału do pracy, zawsze uśmiechnięta, sukces murowany!

Tak, tak, ale przejdźmy do następnych atrakcji jakimi były: zabawy z muzyką, gra na instrumentach perkusyjnych melodycznych i niemelodycznych, zagadki muzyczne, Bum Bum Rurki i akompaniament perkusyjny z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Myślicie, że to koniec? Oj ,nie! To początek naszej zabawy!

W kolejnej pracowni czekał na gości mobliny pokój zagadek – Mini Escape Room, wciągająca gra zespołowa. Należało zdać się na swoją intuicję, pobudzić zdolności logicznego myślenia, współpracować w zespole, by wspólnie znaleźć klucz do magicznego kufra ze skarbem. Emocje sięgały zenitu. Escape Room oprócz konieczności kojarzenia faktów rozwija również zdolność analitycznego myślenia, kreatywność, spostrzegawczość, a także zręczność.

Koło Gier Planszowych „Planszóweczka” działające na terenie naszej szkoły zaprosiło wszystkich do zrelaksowania się przy grach planszowych. Była to również świetna okazja do integracji.

W tym dniu nie zabrakło też zajęć plastycznych. Nie były to jednak zwykłe rysunki, czy kolorowanki, a kreatywne ozdabianie antystresowych baloników ( tzw. gniotków), malowanie twarzy, a na koniec wspólny plakat stworzony ze śladów dłoni uczestników zabawy.

W „Kopalni Wiedzy” na drodze prostych doświadczeń chemicznych nasi goście mogli zobaczyć co można wyczarować przy użyciu domowych produktów takich jak: ocet, soda oczyszczona, olej, proszek do pieczenia, płyn do mycia naczyń, cukier, barwniki spożywcze. Mieli przy tym dużo zabawy, zaskoczenia i emocji. Każdy mógł spróbować i wydmuchać „bańkę w bańce”, nalać, zamieszać, przelać, słowem poeksperymentować. Wszyscy dowiedzieli się przy okazji, jakie cuda potrafi zdziałać dwutlenek węgla (masa zwiększa swoją objętość). W końcu przebywali w „Kopalni wiedzy”, a wiedza to potęga!

W pracowni informatycznej  odbył się pokaz robota edukacyjnego Photon. Photon, to mały robot, który ma pomagać najmłodszym w uczeniu się programowania, dlatego też dzieci odwiedzające pracownię komputerową wspólnie z nim - poprzez aplikację mobilną, uczyły się sterowania postacią, programowania kolorów, dźwięków i czujników robota: czujnika dotyku, wykrywania światła.

Wkrótce po tym wszyscy udali się do pracowni, w której miały miejsce zabawy chustą animacyjną ułatwiające wzajemne poznanie, ćwiczące współdziałanie, refleks i spostrzegawczość, rozwijające precyzję ruchów i małą motorykę (Rekinek, Kolory, Piłeczka, Karuzela)

„Magiczny dywan” to następna atrakcja. Pomaga łączyć naukę z zabawą, rozwija wyobraźnię i sprawność fizyczną. Umieszczony pod sufitem projektor tworzył wirtualny „Magiczny Dywan” łączący wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo, które wspomagają rozwój psychofizyczny dziecka. Chyba skradł serca najmłodszych, bo nie chcieli opuścić pomieszczenia.

Pani Małgosia, nasz szkolny logopeda, zaprezentowała zabawy logopedyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Dla dorosłych przygotowano prezentację multimedialną na temat szkoły. Czym możemy się pochwalić?

 • nauką na jedną zmianę
 • bardzo dobrze wyposażonymi w pomoce naukowe i sprzęt multimedialny pracowniami przedmiotowymi z dostępem do Internetu
 • profesjonalną pracownią komputerową
 • wspaniale wyposażoną w lektury biblioteką szkolną
 • udziałem w licznych projektach edukacyjnych
 • wysoko wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, nauczycieli wspomagających i specjalistów
 • pracownią „Kopalnia Wiedzy” dysponującą bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną do nauczania przedmiotów przyrodniczych.
 • świetlicą szkolną, która działa zgodnie z potrzebami rodziców uczniów. Obecnie od godz. 7.00 do 16.30.

Czas płynął nieubłagalnie. Okazało się, że dwie godziny przeznaczone na pobyt w szkole, to za mało! Dzieci bawiły się doskonale i ku zdziwieniu dorosłych, mimo późnej pory, nie chciały pójść do domu. Impreza trochę się przedłużyła, ale było warto!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony czas. Jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za uśmiech i wysiłek, który włożyliście, aby bawić się razem z nami.

Serdecznie zapraszamy do wojkowickiej „jedynki”. Drzwi stoją dla Was otworem! 

Tekst: Anna Sikorska

do góry
top_baner