do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
KoronawirusSytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu będzińskiego Zmiany organizacyjne z powodu termomodernizacji Urzędu Miasta
Strona główna Aktualności
01 czerwca 2020
kategoria:
Wojkowice

Kilka słów wstępu od Magdy

Jestem absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, obecnie studiuję na IV roku grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych również w Katowicach, a także od kilku lat prowadzę klub filmowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach.

Pasja do sztuki i tworzenia towarzyszyła mi na wszystkich etapach edukacji oraz pracy zawodowej, dlatego postanowiłam urzeczywistnić marzenia właśnie poprzez studia na uczelni artystycznej. Specjalizuję się w grafice warsztatowej, głównie w technice druku wklęsłego (akwaforta oraz akwatinta) oraz druku wypukłego (linoryt). Obie techniki stawiają nacisk na pracę manualną, na rysunek i eksperymentowanie. Szukając tematów, które mogłabym realizować w swoich pracach skupiam się na tym co mnie otacza, ale również na wspomnieniach, dzieciństwie, przetwarzaniu rzeczywistości i wyobrażeń o niej oraz na kategorii czasu i zmianom jakie wprowadza w naszym postrzeganiu świata. Także te kategorie próbuję przenosić na malarstwo, w którym szukam związku teraźniejszości z przeszłością, w sposób kolażowy łącząc dwa odrębne światy – tak właśnie działo się w cyklu obrazów inspirowanych Będzinem.

Ważna jest dla mnie również ilustracja, zwłaszcza ta skierowana do najmłodszych odbiorców. W ilustracji posługuję się przede wszystkim tradycyjnymi technikami, akwarelą i kredkami.

Fotorelacja dostępna pod linkiem: https://www.mokwojkowice.pl/wystawa-prac-magdaleny-pasternak-online/

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H