do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zmiany organizacyjne z powodu termomodernizacji Uprzejmie informujemy, że do odwołania w poniedziałki Urząd Miasta będzie otwarty dla interesantów do godziny 15:00.
Strona główna Aktualności
22 października 2019
kategoria:
Wojkowice

Mieszkańcy Wojkowic entuzjastycznie przyjęli Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” w jego nowej, nie – folklorystycznej, odświeżonej wersji podczas sobotniego występu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zespół będący wizytówką Wojkowic postanowił poszerzyć swój repertuar oraz zaskoczyć nas pięknymi strojami. Z pewnością był to strzał w dziesiątkę, publiczność zebrała się licznie i wypełniła salę widowiskową po brzegi, a wykonywane przez „Jaworznik” piosenki zachęcały do aktywnego udziału wszystkich zgromadzonych na widowni.

Sobotnie popołudnie 19 października możemy uznać za datę wnoszącą nową jakość do wojkowickiego zespołu folklorystycznego „Jaworznik”. Tego dnia zespół zaprezentował swoją nową, niezwykle ciekawą twarz i mamy nadzieję na wiele podobnych występów w przyszłości. Piękne, szafirowe suknie i eleganckie garnitury zaczarowały publiczność, a repertuar okazał się kompilacją wielu znanych piosenek biesiadnych i rozrywkowych, co razem dało nam idealną kompozycję na mile spędzony czas w gronie przyjaciół – zaśpiewali m.in. takie utwory jak „Płyną statki do Malagi”, „Kasia”, „Usta milczą, dusza śpiewa”. Ale nie były to jedyne atrakcje tego dnia - na scenę „Jaworznik” zaprosił zaprzyjaźniony zespół „Echo” z Ogrodzieńca i wspólnie wykonali dwie piosenki. „Echo” już od wielu lat zajmuje się prezentowaniem właśnie takiej muzyki, sprzyjającej dobrej zabawie i rozrywce, co oczywiście zainspirowało „Jaworznik” do wzbogacenia własnej twórczości. Występ obu grup okazał się niezwykle udany, a tuż po koncercie wszyscy obecni na sali zostali poczęstowani bigosem oraz słodkimi przekąskami. Odbyła się również impreza taneczna. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H