do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Informujemy, że w dniu 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie nieczynny.
Strona główna Aktualności
12 lipca 2017
kategoria:
Wojkowice
 

Pierwszy Zagłębiowski Festiwal Disco-Polo, który w ubiegły weekend odbył się w Wojkowicach, okazał się być strzałem w dziesiątkę! Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody goście z okolicznych miejscowości tłumnie pojawili się na Stadionie Milenium, aby wspólnie bawić się w tanecznych rytmach disco-polo.

Pierwsze atrakcje dla mieszkańców rozpoczęły się już w godzinach porannych, na boisku bocznym przy kompleksie „Milenium” w Wojkowicach. Tam Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior poprowadziło zawody z Radami Seniorów, Senioralnymi Stowarzyszeniami oraz Uniwersytetami Trzeciego Wieku z ościennych miejscowości, z którymi zmierzyli się w następujących konkurencjach: dart, disc golf oraz bule. Nasi Wojkowiccy Seniorzy poza indywidualnie zdobytymi medalami otrzymali Grand Prix od Burmistrza Tomasz Szczerba za zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji punktowej. Gratulujemy!

Odwiedził nas także Klub Sportowy Mistral - Kickboxing, K-1, Taekwondo, Functional Training, który zaprezentował pokaz taekwondo, walki w strojach sumo oraz niesamowitą zabawę dla najmłodszych – waterball. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, przy grillu oraz biesiadnej muzyce.

Głównym punktem Dni Wojkowic były rozpoczynające się popołudniu koncerty gwiazd disco-polo. Imprezę poprowadził Paweł Zięba, prezenter radiowy. W burzowej aurze zabawę rozpoczął Zespół Czadoman, twórca takich hitów jak „Ruda tańczy jak szalona” czy „ Chodź na kolana”, który zadebiutował w 2013 roku, a już dwa lata później dostał wyróżnienie na festiwalu Polsat Super Hit. Kolejną gwiazdą tegorocznych Dni Wojkowic był zespół Menelaos. To młody, prężnie rozwijający się zespół z Będzina, który już teraz jest znany szerszej publiczności m.in. z piosenki "Ona tańczyć chce", "Polejcie wódki mi" czy "Brunetka i Blondynka". Następnie na scenie pojawił się zespół Zespół After Party znany z takich hitów jak "Nie daj życiu się", "Ona lubi pomarańcze", "Tylko ona jedyna" czy "Moja wyjątkowa". I na końcu zaprezentował się Zespół Mig – zespół rodzeństwa Gwiazdowskich, który w 2015 roku dostał wyróżnienie za utwór „Wymarzona” w konkursie Super Premiery.

W przerwach między koncertami na scenie przybyli goście mieli okazję podziwiać występy grup tanecznych: ColorBearsTeam oraz OtherSide Jumpstyle Team, działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, które zaprezentowały pokaz taneczny jump style.

Z pewnością dużym zaskoczeniem dla uczestników festiwalu było pojawienie się na scenie Poseł Ewa Malik, która ufundowała główną nagrodę w quizie odbywającym się pomiędzy koncertami gwiazd. Zwyciężczynią quizu została mieszkanka Wojkowic – Inez Rudzka. Za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymała od Poseł Ewy Malik nowoczesny rower górski.

Podczas Zagłębiowskiego Festiwalu Disco-Polo odbyła się zbiórka publiczna na rzecz Alicja Mickoś - mieszkanki Wojkowic. W imieniu rodziców dziewczynki dziękujemy za hojność i okazane dobre serce! Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, seniorów oraz całych rodzin, m.in. dmuchańce, szeroki wybór stoisk z zabawkami oraz stoisk gastronomicznych. Biesiadowanie, które trwało do późnych godzin nocnych przebiegało w iście szampańskich nastrojach.

Zwieńczeniem festiwalu była zabawa taneczna, dodatkowo uatrakcyjniona przez niesamowity pokaz laserowy, który z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom festiwalu.

Dziękujemy wykonawcom: Czadoman, Menelaos, After Party oraz Mig. Dziękujemy organizatorom: Urząd Miasta w Wojkowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach w Wojkowicach, konferansjerowi - Paweł Zięba, obsłudze technicznej, fotografowi - Piotr Kozielski oraz Burmistrzowi Miasta Wojkowice Tomaszowi Szczerbie, a także Ochotnicza Straż Pożarna Żychcice - OSP Żychcice i OSP Wojkowice-Kamyce, Komisariatowi Policji w Wojkowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Wojkowicach, Zakładowi Karnemu Wojkowice, Mks Górnik Wojkowice Wojkowice i wszystkim pozostałym, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu imprezy. Podziękowania należą się partnerowi imprezy: TAURON Polska Energia, patronom medialnym: Radio Piekary, News Disco Polo, Głos Wojkowic, Feel The Music oraz sponsorom: Apteka Dobrych Rad, EkoWodBud, Geisha Studio Stylizacji i Urody, Megalo oraz EkoBolesław.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i fantastyczną zabawę, jednocześnie zapraszając na kolejne Dni Wojkowic. Do zobaczenia!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H