do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Wojkowice i jednostek podległychZmiana lokalizacji przystanków autobusowychPODATKIKORONAWIRUS - SPRAWDŹ KOMUNIKATY!
Strona główna Aktualności
06 czerwca 2019
kategoria:
Wojkowice

W miniony piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbył się wernisaż prac mieszkanki naszego miasta, pani Danuty Sai. Na wystawie zaprezentowała haftowane obrazy wykonane w technice haftu krzyżykowego. Ta niezwykle czasochłonna i precyzyjna technika wymaga wielkiej cierpliwości, o czym mogli przekonać się wszyscy, którzy przybyli na wystawę. Tematyka prac była niezwykle różnorodna, wszystkie zachwycały kolorem, szczegółami i starannością wykonania.

Pani Danuta haftem krzyżykowym zajmuje się od ponad 20 lat, jak sama przyznała o zainteresowaniu tą techniką zadecydował przypadek i szczęśliwy traf – w pewnym momencie swojego życia spotkała na swojej drodze osobę, która właśnie takim haftem się zajmowała i to spotkanie zadecydowało o rozpoczęciu własnej przygody z robótkami ręcznymi. W hafcie krzyżykowym na specjalnie przygotowanym materiale, czyli kanwie wyszywa się tzw. „ krzyżyki”. Stanowią one podstawowy element powstającego obrazu. A stworzyć można tak naprawdę wszystko, od kopii znanych malarskich arcydzieł po pejzaże, kwiaty i portrety. Na wystawie pani Danuta pokazała bardzo szeroki wachlarz swoich możliwości i tematyki jaką przez lata się zajmowała. Wykonanie najbardziej skomplikowanych prac zajmowało jej nawet pół roku, co pokazuje jak czasochłonna i wymagająca jest to pasja. Każdy uczestnik spotkania mógł się  dopytać artystki o szczegóły jej pracy, jak również zapoznać się z przyniesionymi przez nią wzorami niezbędnymi do rozpoczęcia każdego nowego projektu. Wystawa była dla wszystkich inspirującym wydarzeniem i wspaniałym doznaniem estetycznym.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H