do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Strona główna Aktualności
13 kwietnia 2018
kategoria:
Wojkowice

W Szkole Podstawowej nr 3 w Wojkowicach 6 kwietnia odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które wyłoniły laureatów do etapu powiatowego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, a laureatom gratulujemy! Nagrody dla zwycięzców etapu gminnego ufundował Urząd Miasta Wojkowice oraz Burmistrz Miasta Tomasz Szczerba.

Oto jak prezentowała się tabela wyników:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)

 1. Łukasz Radzimski - 1 - 23 pkt.
 2. Kamil Siudak - 2 - 22 pkt.
 3. Tomasz Radzimski - 3 - 19 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)

 1. Paweł Warmuz - 1 - 13 pkt.

2.Natalia Niedbalska - 2 - 13 pkt.

3.Wiktor Żądełek - 3 - 12 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

 1. Nastazja Grzędowska -1 - 22 pkt.
 2. Krystian Bubel - 2 - 19 pkt.
 3. Michał Zgajewski - 3 - 18 pkt.

W środowe przedpołudnie 11 kwietnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu młodzież z terenu Powiatu Będzińskiego stanęła do rywalizacji w konkursie z obszaru wiedzy pożarniczej. Właśnie poznaliśmy laureatów powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. To już 41. edycja konkursu.

Z pytaniami dotyczącymi historii pożarnictwa, akcji ratowniczych, sprzętu pożarniczego, zasad ewakuacji, udzielania pierwszej pomocy czy ekologii zmagało się kilkudziesięciu uczestników Turnieju – zwycięzców przeprowadzonych wcześniej eliminacji gminnych. W komisji eliminacji powiatowych zasiedli: kpt. Marcin Łukasik (Przewodniczący), st. sekc. Jacek Apostolski (Sekretarz), kpt. Szymon Gwóźdź, dh Grzegorz Nowak oraz dh Andrzej Machura.

Na finał przybyli przedstawiciele gmin i miast z obszaru powiatu, m.in. Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Wilk, Komendant Komisariatu Policji w Siewierzu nadkom. Rafał Bański, druhowie zrzeszeni w działających na terenie powiatu Ochotniczych Strażach Pożarnych. Powiat Będziński reprezentowali Wicestarosta Sebastian Szaleniec i Sekretarz Powiatu Agata Fazan. Wicestarosta złożył laureatom Turnieju gratulacje oraz wręczył ufundowane przez Powiat Będziński nagrody.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii wiekowych już wkrótce zmierzą się z kolejną porcją pytań w eliminacjach wojewódzkich. Podczas eliminacji na szczeblu Powiatowym w Siewierzu laureaci z Wojkowic uplasowali się na następujących miejscach: miejsce 4 w grupie podstawowej zajął  ŁUKASZ RADZIMSKI, natomiast miejsce 5 w grupie ponad gimnazjalnej zajęła NASTAZJA GRZĘDOWSKA.  

Gratulujemy zwycięzcom wspaniałego wyniku i trzymamy kciuki za równie udany start w dalszych etapach Turnieju! Niezmiernie cieszy nas, że młodzież posiada tak dużą wiedzę z zakresu pożarnictwa, to bowiem przekłada się na dbałość o bezpieczeństwo i umiejętność niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H