do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zmiany organizacyjne z powodu termomodernizacji Uprzejmie informujemy, że do odwołania w poniedziałki Urząd Miasta będzie otwarty dla interesantów do godziny 15:00.
Strona główna Aktualności
05 listopada 2019
kategoria:
Wojkowice

Legendę o najsłynniejszym polskim smoku zna każde dziecko, jest częścią naszej kultury, tej magicznej i bajkowej, która mocno działa na wyobraźnię. Smok mieszkał w grocie pod Wawelem i straszył miejscową ludnością swoją żarłocznością. Znamy wiele odmian tej historii, ale ta najbardziej popularna, z szewcem i owcą wypchaną siarką zostanie zaprezentowana dzieciom w formie spektaklu w wojkowickim MOK-u 17 listopada o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

„Legenda o Smoku Wawelskim”, którą zobaczymy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „Sztuka”, jest skierowana do najmłodszych, zwłaszcza do tych dzieci, które dopiero poznają legendy i baśnie polskie. Historia Smoka Wawelskiego i dzielnego szewczyka Skuby, który poskromił jego ogromny apetyt sprytnym fortelem, zostanie przedstawiona w formie interaktywnego spektaklu, w którym ważny będzie współudział publiczności. Dzieci zapoznając się z opowieścią, jednocześnie otrzymają ważną lekcję o przyjaźni, odpowiedzialności, opiekuńczości i odwadze. Przedstawienie przybliży nam również krakowską kulturę za sprawą pięknych strojów, w których pojawią się na scenie aktorzy – a dodatkową atrakcją będzie również odtańczenie przez dzieci krakowiaka właśnie w takim tradycyjnym stroju. Piękna muzyka, ciekawe rekwizyty i kostiumy wprowadzą nas w klimat tej niesamowitej historii. Zapraszamy wszystkie dzieci do aktywnego udziały w spektaklu. Bilety w cenie 10 zł od osoby są dostępne w kasie MOK lub online na https://bilety.mokwojkowice.pl.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H