do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie nieczynny. W dniu 31 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie czynny w godz. 7.00-15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta Wojkowice będzie czynna w godz.7.00-11.00. Za utrudnienia przepraszamy!
Strona główna Aktualności
04 grudnia 2017
kategoria:
Wojkowice

Od zamknięcia wojkowickiej kopalni węgla kamiennego „Jowisz” minęło już wiele lat. Pamięć o historii wojkowickiego górnictwa wciąż jest żywa, a górnicze tradycje kultywowane.

Tegoroczne dwudniowe obchody Barbórki rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta w kościele p.w. Świętego Antoniego w intencji górników oraz ich rodzin, podczas której zagrała Czeladzka Górnicza Orkiestra Dęta. Na uroczystościach były obecne poczty sztandarowe NSZZ Solidarność Wojkowice i Kopalni Jowisz. Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali przed figurę Św. Barbary, gdzie złożone zostały kwiaty przez zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Tomasza Szczerbę, Przewodniczącego Rady Miasta Mateusza Manię, Przewodniczącego Wojkowickiej Rady Seniorek i Seniorów Wiesława Nowaka oraz przedstawicieli NSZZ Solidarność Wojkowice i przedstawicieli Kopalni Jowisz. Głos zabrał Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, który podziękował za udział w uroczystości i złożył życzenia górnikom i ich rodzinom, głos zabrał również przedstawiciel NSZZ Solidarność Wojkowice - Stanisław Syjut. Niech żyje nam górniczy stan!

Natomiast 4 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbędzie się wernisaż pt. "Industrialne Wojkowice", który nawiązywać będzie to wydobywczych tradycji naszego miasta. Podczas wernisażu odbędzie się także wykład dr Danieli Dzienniak-Puliny z Zakładu Badań Kultury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 
Serdecznie zapraszamy!

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H