do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie nieczynny. W dniu 31 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie czynny w godz. 7.00-15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta Wojkowice będzie czynna w godz.7.00-11.00. Za utrudnienia przepraszamy!
Strona główna Aktualności
13 listopada 2017
kategoria:
Wojkowice

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wojkowicach tradycyjnie zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele św. Antoniego Padewskiego. Po mszy zebrani goście oraz wierni wyruszyli pod pomnik „Ku czci poległych w obronie Ojczyny”, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Tegoroczne obchody 11 Listopada wzbogacone zostały o asystę klas mundurowych w wykonaniu młodzieży z Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach. Po mszy uczniowie poprowadzili pochód pod pomnik „Ku czci poległych w obronie Ojczyny” znajdujący się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Mania, po czym wiązanki złożyli Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Miasta Wojkowice oraz pozostałe delegacje.

Po złożeniu kwiatów, rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas gimnazjalnych przypomnieli zebranym jak przebiegała droga do odzyskania przez Polskę niepodległości, a licealiści zaprezentowali pokaz musztry paradnej. 

Dziękujemy mieszkańcom, kombatantom, pocztom sztandarowym, dzieciom i młodzieży, nauczycielom, służbom mundurowym, radnym, przedstawicielom duszpasterstwa i instytucji działających w naszym mieście za tak liczne przybycie i udział w tej patriotycznej uroczystości.

Sylwia Łukasik

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H