do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zmiany organizacyjne z powodu termomodernizacji Uprzejmie informujemy, że do odwołania w poniedziałki Urząd Miasta będzie otwarty dla interesantów do godziny 15:00.
Strona główna Aktualności
10 listopada 2019
kategoria:
Wojkowice

11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu świąt państwowych w naszym kraju. Dzień ten jest pamiątką odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Symbolika tej daty jest ważna z wielu powodów – przypomina nam o utraconej wolności, o jej odzyskaniu i wartości jaką za sobą niesie, o tym jak ważne są wspólne cele i dbanie o prawo do niezależności na co dzień. 101 rocznica święta będzie również obchodzona uroczyście w naszym mieście.

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury włączy się w uroczyste obchody Narodowego święta Niepodległości, które będziemy świętować w Wojkowicach w ważnych dla naszego miasta miejscach pamięci. W zeszłym roku świętowaliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości i te wyjątkowe obchody obfitowały w wiele wydarzeń i ciekawy program artystyczny. Tegoroczne obchody już tradycyjnie zostaną zainaugurowane mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wezmą udział w przemarszu pod pomnik “Ku czci Poległych w Obronie Ojczyzny”, gdzie zostaną złożone wiązanki i gdzie również nastąpi dalsza część uroczystości. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenie się w jedno z najważniejszych dla Polaków świąt narodowych.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H