do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
W związku z licznymi ostrzeżeniami meteorologicznymi i hydrologicznymi zachęcamy do śledzenia komunikatów publikowanych na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Strona główna Aktualności
12 marca 2019
kategoria:
Wojkowice

1. Nowa usługa Twój e-PIT

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT.

Twój e-PIT to nowe narzędzie Ministerstwa Finansów, dzięki któremu istnieje możliwość zapoznania się z przygotowanym przez system zeznaniem podatkowym.

W 2019 r. (z zastosowaniem do rozliczeń za 2018 r.) usługa jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), tj. składają PIT-37 lub PIT-38.

Aby skorzystać z usługi należy wybrać Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl i  postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.

Jeśli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzuci zeznania przygotowanego przez KAS wówczas z upływem 30 kwietnie zostanie ono automatycznie zaakceptowane. W sytuacji gdy z zeznania przygotowanego w usłudze Twój e-PIT będzie wynikała kwota podatku do zapłaty, urząd skarbowy prześle podatnikowi informację o kwocie podatku do zapłaty w terminie do końca maja. Podatnik będzie miał 7 dni na zapłatę podatku (termin liczony będzie od dnia otrzymania informacji z urzędu).

2. Szybszy zwrot nadpłaty
Dla podatników, którzy zdecydują się skorzystać z usługi Twój e-PIT lub rozliczyć się elektronicznie np. za pośrednictwem aplikacje-deklaracje termin zwrotu nadpłaty wynosi maksymalnie do 45 dni (dla zeznań złożonych w formie papierowej pozostał termin do 3 miesięcy).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H