do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Wojkowice i jednostek podległychZmiana lokalizacji przystanków autobusowychPODATKIKORONAWIRUS - SPRAWDŹ KOMUNIKATY!
Strona główna Aktualności
28 listopada 2019
kategoria:
Wojkowice

Biblioteka w Wojkowicach zakwalifikowała się do udziału w projekcie finansowanym przez Ministra Kultury. Otrzymaliśmy 200 publikacji dla dzieci i rodziców, które trafiły do rąk mieszkańców Wojkowic. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyszło z rodzicem do biblioteki otrzymało w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami .

W wyprawce dzieci otrzymały także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znaleźli coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Biblioteka podarowała dzieciom i rodzicom wszystkie publikacje otrzymane z Instytutu Książki. Wiele dzieci otrzymało już Dyplom Małego Czytelnika. Akcja ciągle trwa, gdyż każda wizyta w bibliotece skutkuje wklejeniem kolejnej naklejki na osobistą kartę czytelniczą. Zabawa jest przy tym znakomita.

Ponieważ sprawdziła się ta forma upowszechniania czytelnictwa przystąpiliśmy do kolejnej edycji projektu . Już na początku przyszłego roku zdobędziemy dla najmłodszych kolejne publikacje.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H