do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie nieczynny. W dniu 31 grudnia 2018 (poniedziałek) Urząd Miasta Wojkowice będzie czynny w godz. 7.00-15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta Wojkowice będzie czynna w godz.7.00-11.00. Za utrudnienia przepraszamy!
Strona główna Aktualności
12 listopada 2017
kategoria:
Wojkowice

Klasyczne piękno kamienia, jeśli ktoś woli możliwe również z fluorescencyjnym dodatkiem, do tego świetna atmosfera i pole do wymiany doświadczeń w pracy. A to wszystko w Zakładzie Obróbki Kamienia WKG w Wojkowicach, gdzie 10 listopada podczas Dnia Otwartego, spotkali się uczestnicy XVI Kongresu Kamieniarskiego ZPBK, kamieniarze, ale także mieszkańcy okolicznych terenów.

Nowoczesne technologie w branży kamieniarskiej to temat zakończonego właśnie Kongresu Kamieniarskiego, a jeśli mówimy o nowoczesnej obróbce kamienia, to najlepszym miejscem na tę rozmowę jest ZOK WKG w Wojkowicach. – Nie przypuszczałem, że obróbka kamienia odbywa się w tak zaawansowany technologicznie sposób, cieszę się, że tu przyszedłem i mogę zobaczyć rzeczy, o których w sumie nie miałem pojęcia – mówi jeden z przybyłych mieszkańców Wojkowic.

Oglądanie zakładu i wyprzedaż kamienia stały się bodźcem do rozmów o kondycji branży. – Obserwujemy wzrost zainteresowania kamieniem naturalnym i to nas niesłychanie cieszy – mówi Marcin Kamiński, Dyrektor Handlowy WKG. – Staramy się przekonać naszych kamieniarzy do korzystania z kamieni ukraińskich i naszego raciszyńskiego trawertynu. Każdy wie, że najlepiej wszystko sprawdzić samemu, stąd zaprezentowaliśmy bardzo wiele sposobów wykończenia tego kamienia – opowiada. Sporą ciekawość i zdziwienie budził trawertyn raciszyński z dodatkiem fluorescencyjnej żywicy – To pomysł zwyciężczyni konkursu Trawertyn Design, do którego jako organizatorzy zaprosiliśmy zarówno architektów jak i kamieniarzy, aby pokazali nam w jakiej roli widzą ten materiał. Za dnia kamień wygląda spokojnie i klasycznie, ale po zgaszeniu światła jest niesamowicie rozświetlony, trochę jak nocne niebo – zauważa Malwina Wodzyńska z WKG.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym było wręczenie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich. Jan Łobodzic z rąk Zbigniewa Ładzińskiego – prezesa Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Tomasza Szczerby – burmistrza Wojkowic oraz Zbigniewa Rybakiewicza – prezesa WKG, odebrał mistrzowski dyplom z oceną celującą. Z dumą przyznał, że ten dyplom jest dla niego bardzo istotną rzeczą, cennym potwierdzeniem kwalifikacji.

Jakość, jakość, jakość – to słowo wciąż padało w rozmowach uczestników Dnia Otwartego. Wszystko się zmienia, nie tylko sposób obróbki, ale także wymagania klienta ostatecznego, który nie oczekuje już najtańszych materiałów, ale takich, które będą trwałe, piękne i oryginalne. To bardzo dobra perspektywa na przyszłość.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H