do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Strona główna Aktualności
09 września 2019
kategoria:
Wojkowice

Dni Wojkowic już za nami!

Mieszkańcy Wojkowic świętowali kolejne Dni Miasta w żywiołowej i energetycznej atmosferze z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wakacje mogliśmy jeszcze nieco przedłużyć, dzięki niezwykle atrakcyjnemu programowi artystycznemu, który zdominował pierwszy dzień imprezy. Było koncertowo, tanecznie i nie zabrakło atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, w tym oczywiście konkursów z nagrodami! Tegoroczne Dni Wojkowic odbyły się 6 oraz 7 września, drugi dzień poświęcony był sportowym rozgrywkom i zabawom z kolorami. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerby.

Już w piątek 6 września mieszkańcy zostali zaproszeni na najważniejsze wydarzenia związane z obchodami Dni Miasta – czyli koncertami, występami i wieloma niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów. Na Stadionie Milenium Wojkowice pojawiła się ogromna scena, wokół której zgromadzili się widzowie aby spotkać się ze znanymi piosenkarzami i showmanami. Ale zanim pojawili się zapowiadani goście, mogliśmy podziwiać naszą wojkowicką utalentowaną młodzież w pokazach tanecznych – wystąpiły zespoły Color Bears Team oraz Otherside. Po tak energicznym wstępie zagrał siemianowicki big band – Big Silesian Band, który wystąpił tego dnia jeszcze dwukrotnie towarzysząc gwiazdom wieczoru. Następnie przyszedł czas na show Roberta Rozmusa. Znanego konferansjera, aktora i satyryka. Jego program familijny integrował rodziny i pokolenia, pełen konkursów z nagrodami sponsorowanymi przez Spółdzielnię mleczarską Gostyń. Ale nie był to koniec atrakcyjnych niespodzianek dla mieszkańców – pani poseł Ewa Malik w jednym z konkursów jako główną nagrodę wręczyła zwycięzcy rower. O godz. 19.30 rozpoczęły się koncerty. Najpierw wystąpił Rudi Schuberth – jego „Monikę, dziewczynę ratownika” znają wszyscy, a piosenkarz z dawną werwą porywał do tańca i wspólnego śpiewania znanych melodii. Punktem głównym program był występ Stachursky'ego, twórcy nieśmiertelnych przebojów. Obaj artyści na życzenie publiczności bisowali i wykonywali największe hity. Organizatorem Dni Wojkowic było Miasto Wojkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.

7 września zabawa rozpoczęła o godzinie 14:00 grą miejską „Do Parku – Gotowi – Start”. Głównym punktem sobotniego wydarzenia były biegi. Pierwszy z nich - „Bieg WojkoMisia” rozpoczął się o godzinie 15:00 i wzięło w nim udział około 50 radosnych dzieciaków. Nieco później starsi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w II Wojkowickim Biegu o Puchar Burmistrza. W biegu na 5 kilometrów na podium staneli: Marta Rodko, Barbara Kłębek, Edyta Augustowska oraz Aleksander Zięba, Michał Surowiec i Krzysztof Sagan. Natomiast w bieg na 10 kilometrów - wśród kobiet na podmium staneły: Agnieszka Struk, Joanna Krakowiak, a wśrod mężczyzn - Michał Surowiec, Tomasz Kapa,  Józef Pawelczyk. O godzinie 19 organizatorzy zaprosili pary do romantycznego „Biegu Ognia”. Specjalną atrakcją tego dnia był festiwal kolorów, w którym udział wzięli mali i duzi mieszkańcy Wojkowic.

Oczywiście imprezy nie udałoby się przeprowadzić bez pomocy partnerów, którym serdecznie dziękujemy! A pomogli nam – Megalo Catering, Spółdzielnia mleczarska w Gostyniu, ANDRORENT – STUDIO URODY LUIZA, WKG Zakład Obróbki Kamienia, TELESIM, Pizzeria Maximus, Apteka Dobrych Rad, Recykling Wojkowice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka Wojkowickie Wody, EKO-ELW Zakład Usługowo-Handlowy.

Serdeczne dziękujemy  także za pomoc: Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej Kamyce, Ochotniczej Straży Pożarnej Żychcice, Policji w Wojkowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Zakładowi Karnemu Wojkowice, Klubowi Sportowemu Górnik Wojkowice, Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszeniu Aktywny Wojkowicki Senior.  

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i wspólną zabawę, do zobaczenia za rok!

Festiwal kolorów

 

Bieg Ognia

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Wyniki II Wojkowickiego Biegu o Puchar Burmistrza.pdf 116.7KB pobierz plik: Wyniki II Wojkowickiego Biegu o Puchar Burmistrza.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H