do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Wojkowice i jednostek podległychZmiana lokalizacji przystanków autobusowychPODATKIKORONAWIRUS - SPRAWDŹ KOMUNIKATY!
Strona główna Aktualności
14 sierpnia 2019
kategoria:
Wojkowice

Tegoroczne Dni Wojkowic zapowiadają się różnorodnie i energetycznie!

Impreza będzie trwała dwa dni – 6-7 września i wspaniale przedłuży nam wakacyjny klimat. Do wspólnego świętowania zapraszają Burmistrz Miasta Wojkowice – Tomasz Szczerba oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.

Dni Wojkowic to najważniejsza plenerowa impreza dla mieszkańców miasta, na którą co roku zapraszamy wyjątkowych artystów, niebanalnych muzyków, a w ciągu dwóch dni bawimy się całymi rodzinami w muzycznej atmosferze. Również w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawy program artystyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a zaproszeni artyści nie pozwolą nam się nudzić.

Wystartujemy w piątek 6 września o godzinie 16.00. Jako pierwsze na scenie pojawią się zespoły taneczne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Grupy Otherside oraz Color Bears Team to grupy młodzieży z Wojkowic oraz okolic. Ich pasją jest muzyka i taniec, szczególnie taniec nowoczesny tzw. jumpstyle. Zaraz po nich wystąpi Big Silesian Band - to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Grupa pochodząca z Siemianowic Śląskich zaskakuje repertuarem, umiejętnościami i kreatywnością. Założona w 2008 roku przez Joachima Krzyka, ma na swoim koncie wiele sukcesów w tym dotarcie do finału programu „Mam Talent”. 

O 17:30 na scenie pojawi się Robert Rozmus. Niezwykły showman, konferansjer i prezenter telewizyjny. Jest śpiewającym aktorem, kabareciarzem, prowadzącym programy rozrywkowe – zapewni nam dużą dawkę dobrej zabawy! 

Następnie wystąpi Rudi Schuberth! Wszyscy znamy jego „Córkę rybaka” czy „Monikę dziewczynę ratownika” - z pewnością z Rudim wakacje zostaną z nami na dłużej. Gwiazdą wieczoru, której występ zaplanowano na godz. 21 będzie Stachursky. Ten „typ niepokorny” jest twórcą wielu przebojów, hitów, które zawdzięcza charakterystycznej barwie głosu i wyjątkowej charyzmie. 

Drugiego dnia startujemy o godzinie 14:00, tym razem w Parku Miejskim. Będzie muzycznie, sportowo i kolorowo.

O godzinie 14:00 rozpoczniemy grę miejską „Do Parku – Gotowi – Start”, do której zapraszamy dzieci i młodzież szkolną.

Podczas imprezy ma być przede wszystkim sportowo, dlatego w tym roku przygotowaliśmy aż cztery biegi. Pierwszy z nich - „Bieg WojkoMisia” rozpocznie się o godzinie 15:00.

Do udziału w nim zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym. Nieco później starsi zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w II Wojkowickim Biegu o Puchar Burmistrza - o 15:30 na dystansie 5 kilometrów (4 okrążenia), a o godzinie 16:45 na 10 kilometrów (8 okrążeń).

Do udziału można zgłosić się tylko przez stronę:
https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=724.

 

 

O godzinie 19:00 zapraszamy chętne pary do romantycznego „Biegu Ognia” o zachodzie słońca. Oprócz niekwestionowanej przyjemności ze wspólnego biegu dla najlepszych par przygotowaliśmy naprawdę gorące nagrody.

Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchańców, malowania twarzy i konkursów z nagrodami. Specjalną atrakcją w czasie wydarzenia będzie festiwal kolorów, w ramach którego w godzinach 16:30, 17:30, 18:30 zapraszać będziemy do radosnej zabawy wśród kolorów.

Podczas całej imprezy towarzyszyć nam będzie DJ!

- - - - - - - - -
* Zapisy na „Bieg WojkoMisia” i „Bieg Ognia” będą prowadzone w Urzędzie Miasta Wojkowice
(pokój 1) lub telefonicznie (792 807 177) w godzinach pracy Urzędu w terminie do 5 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H