do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  Pn.:
  7.00 - 17.00,
  Wt - Cz:
  7.00 - 15.00,
  Pt:
  7.00 - 13.00
  e-mail
 • ul. Jana III Sobieskiego 290a
  42-580 Wojkowice
 • tel.
  32 769-50-66
  fax
  32 769-50-73
Wojkowice herb
Strona główna Aktualności
13 lipca 2018
kategoria:
Wojkowice

Takich Dni Wojkowic mieszkańcy naszego miasta jeszcze nie mieli okazji obchodzić! W tym roku czeka nas świętowanie w wyjątkowej odsłonie, połączone z promocją naszej gminy partnerskiej – Łapsze Niżne. Gmina ta znajduje się w malowniczej, otoczonej górskim krajobrazem scenerii, gdzie jedną z najbardziej znanych w Polsce miejscowości jest Niedzica. Aby zapoznać mieszkańców z folklorem i dorobkiem kulturowym tych okolic, na tegorocznych Dniach Miasta będziemy się bawili w góralskim klimacie i z mocnym przytupem! Nie zabraknie gwiazd muzyki folkowej, tańców i biesiadowania. A drugiego dnia uczcimy wspólnie 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców 22 oraz 23 września 2018 do Parku Miejskiego w Wojkowicach!

Góralska odsłona Święta Miasta pod hasłem „Wojkowice po Zbóju – Hej!” będzie miała miejsce 22 września na Stadionie Milenium w Wojkowicach. To właśnie tam, w jednym miejscu zbiorą się energiczne, góralskie kapele, które rozgrzeją publiczność i zabiorą nas w odmienne kulturowo regiony. W programie, który rozpocznie się o godzinie 16.00 pojawią się takie zespoły jak : Frydmanianie, zespół regionalny z Gminy Łapsze Niżne, FUTURE FOLK – elektroniczne rytmy w góralskiej muzyce z niesamowitym wokalem Stanisława Karpiela-Bułecki, zespół KRYWAŃ – czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów folkowych w Polsce, twórcy hitu „Szalała, szalała” oraz prekursorzy mody na muzykę inspirowaną folklorem, oraz BACIARY – zespół grający stare, dobre góralskie melodie w nowoczesnej aranżacji.

Z pewnością będzie się działo, a przy takiej ilości folkowych aranżacji dobra zabawa jest gwarantowana!

Drugiego dnia obchodów Wojkowice włączą się do ogólnonarodowego świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji 100. rocznicy zapraszamy mieszkańców do udziału w Biegu Niepodległości, który o symbolicznej godzinie 11.11 wystartuje spod terenu po byłej muszli koncertowej. Bieg odbędzie się tylko na terenie parku i będą w nim mogli wziąć udział zarówno dorośli jak i dzieci. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: kobiety i mężczyźni w wieku od 16 lat wzwyż, na dystansie 10 km oraz juniorzy poniżej 16 roku życia na dystansie 5 km. Zapisy będą możliwe najpóźniej od 1 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej uruchomionej na potrzeby Biegu.

Oczywiście tego dnia nie zabraknie również atrakcji innych dla dzieci, konkursów i zabaw związanych z obchodami, a na scenie zostanie zaprezentowany specjalny patriotyczny program artystyczny.

Do wspólnej zabawy w czasie Dni Wojkowic zapraszają: Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Gmina Łapsze Niżne.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H