Festiwal talentów w MOK-u!

Festiwal talentów w MOK-u!

Po raz piąty odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach „Talenty i Pasje”. Przegląd nietypowy, bo łączący prezentacje przeróżnych talentów i uzdolnień, trwał prawie 5 godzin!We wtorek, 30 października na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół oraz podopieczni placówek kulturalnych z całego powiatu. Liczba uczestników przekroczyła setkę!

Konfrontacja umiejętności, wśród których królował śpiew i taniec, okazała się doskonałą rozrywką dla publiczności. Dla uczestników była z kolei cenną lekcją autoprezentacji, umiejętności radzenia sobie ze stresem, porównanie własnych możliwości z poziomem twórczych uzdolnień innych uczestników, zdrowej rywalizacji. Dla jury z kolei… nie lada wyzwaniem. Trzyosobowa komisja konkursowa w składzie: Wojciech Kruż, Arek Malinowski i Dagmara Szastak-Zięba, oceniała nie tylko wykonanie techniczne prezentowanych umiejętności. Równie ważne okazały się ekspresja i dynamika występu, kontakt z publicznością, wizerunek sceniczny oraz ogólne wrażenia artystyczne, jak i estetyczne poszczególnych prezentacji. - Spośród wielu naprawdę świetnych występów, kilka jedynie było poruszających, silnie odwołujących się do emocji i wrażliwości. W pamięci na pewno pozostanie mi interpretacja piosenki Ryszarda Rynkowskiego w wykonaniu Andrzeja Burzaka oraz niezwykle kontrastujący duet Julii Jurczak i Miłosza Mogielskiego - mówi jeden z członków jury. - Wielką radość sprawił mi z kolei „bigbitujący” partner Oliwii Pawłowskiej! Gdyby to jednak zależało tylko ode mnie, wszyscy uczestnicy zajęliby pierwsze miejsce!- dodaje. - Przegląd od lat cieszy się ogromną popularnością. Z roku na rok przybywa uczestników, a my już dzisiaj zastanawiamy się, ilu utalentowanych młodych ludzi zgłosi swój udział w przyszłym roku! Poziom był naprawdę wysoki. Co w takim razie będzie się działo podczas kolejnego przeglądu?! - pytają organizatorzy.

Tegoroczny festiwal talentów objęło patronatem honorowym Starostwo Powiatowe w Będzinie oraz Urząd Miasta Wojkowice. A oto laureaci tegorocznych „Talentów i Pasji”:

I kategoria pierwsza wiekowa (6-9 lat)

I miejsce - Julia Jurczak i Miłosz Mogielski SP 3 Czeladź
II miejsce - Wiktoria Szlachta SP 1 Wojkowice
III miejsce - Patrycja Piasta ODEON Czeladź
Wyróżnienia: Natalia Łukasik - Dom Kultury Sączów; Piotr Rubiniec Przedszkole im. Przyjaciół bajek w Wojkowicach

II kategoria wiekowa

I miejsce - Martyna Jagieła SP 1 Wojkowice
II miejsce - Alicja Andrejczuk SP 3 Czeladź
III miejsce - "Złote Piaski" SP 7 Czeladź
Wyróżnienia: Aleksandra Bolek SP3 Wojkowice; Wiktoria Trefon - GOK Bobrowniki

III kategoria wiekowa

I miejsce - Andrzej Burzak Zespół Szkół Spec. Czeladź
II miejsce - Paweł Klama - Świetlica Skrzat Czeladź
III miejsce - Adrianna Duda Gimnazjum w Siemoni
Wyróżnienia: zespół "Na chwilę" Gimnazjum Siemonia; Klaudia Taraszkiew

Inne wiadomości